Eesti Blogiauhinnad: minu lemmikud

Tänane postitus pidi rääkima sellest, kuidas alustada tervisliku toitumisega, püsida mõõdukas, seada ja täita enda eesmärke, aga arvestades sellega, et ma sõin eile 3200 kcal ja söön praegu (kell neli) enda esimest tänast söögikorda, milleks on Rolltonid hapukoorega (aga ärge muretsege, hapukoor on 10%, mul kõik kontrolli all), siis.. mõni teine kord. Hetkel oleks see liiga irooniline. Kaalulangetusblogija my ass. Ausalt, ma peaks tegema postituse selle kohta, millised olid mu ootused üksiolemise perioodile ja milline on mu reaalsus ilma T-ta. Väike vihje: ma pole kordagi süüa teinud, nõusid olen pesnud käsitsi, sest masinat tühjendada on tüütu ja tuleb välja, et hoopis mina olen see siga, kes asju laiali loobib ja suvalistesse kohtadesse topib.


Igatahes. Kas sa oled üldse nagu blogija, kui sa EBA-st ei kirjuta v? Pfffffffffffffffttt.

Mainin tagasihoidlikult, et juhul, kui ma olen Sulle silma jäänud ja sa tahaksid mulle hääle anda, siis mina kandideerin tänavu Aasta Uustulnuka kategoorias. Hääletusvorm asub siin. Ja kui sa juba hääletama lähed, siis viska pilk peale ka teistele kategooriatele - niiii palju vahvaid inimesi on enda kandidatuuri üles seadnud!

Ma esialgu mõtlesin päris pikalt, et ei tee sellist postitust, sest keegi jääb ju ikka välja ja ma ei taha kelleski tekitada tunnet, et ta on vähem väärt, kirjutab halvemini vmt kui mõni teine. Nii et minu arvamus on hästi-hästi objektiivne ja kui Sa end siit ei leia, siis ära muretse, see ei näita kuidagi Sinu tegelikku väärtust!

Niisiis. Alustagem, seltsimehed (too much?)!

1. Aasta Uustulnukas
No kelle muu kui enda poolt, pft. Okei, nali. Ei hääletanud enda poolt. PÄRISELT.

Tegelikult hääletasin Murrame Stigma (murramestigma.blogspot.com) poolt. Karmen kirjutab avalikult, enda nime alt ja väga detailselt teemast, millest peaks rohkem rääkima, aga keegi ei räägi, sest nad ei julge. Sest vaimsed probleemid on "piinlikud" ja "imelikud" ja "ebanormaalsed" (reaalsed asjad, mida mina kuulnud olen enda kogemusest rääkides).  See, et Karmen suudab kõigi raskuste kiuste olla tugev (ja imeilus), on lihtsalt täiesti imetlusväärne.

2.Väikesed elulised blogid 

Anett/ Jummel Juurikas (https://jummeljuurikas.wordpress.com/).

Sest tal on nii ilusad ja eetilised põhimõtted, vahva kirjastiil ja põnevad postitused. Ma VÄGA imestasin ausaltöeldes, et Jummel Juurikas kandideerib selles kategoorias: ma arvasin, et tal on lugejaid nagu murdu. Sest absoluutselt kindlasti peaks olema!

3. Suured elulised blogid


 • Mallukas. Olgem ausad, Mallukas on Eesti blogimaastiku de facto kuninganna. Isegi need vennad, kes on nagu mingi "aaah, kes see Mullikas/ Möllukas/ Mällikas veel on?" on ta eksistentsiga kursis - ja tegelikult suure tõenäosusega loevad ta blogi. Ma ise hakkasin Malluka blogi lugema siis, kui ta Kardoga veel kooski polnud, mis oli mingi.. ammu. Põhimõtteliselt vist esimene blogija, keda ma regulaarselt üldse lugema hakkasin. Sest who needs Dostojevski when you have Mallukas, eksole. 
 • Kuus Sidrunit (http://kuussidrunit.ee/). Liivi on lihtsalt oma olemuselt minu jaoks selline.. armas, õrn ja haldjalik ja mind tõmbab see täiega ta kirjutisi lugema. No ja nunnud lapsed. Mida veel tahta, eks? Ja siis vahepeal teeb midagi hästi teistsugust, et natuke blogimaastikku raputada. Tänks Lelo Sona sooduskoodi eest! Sellega on väga hea.. sääremarju masseerida. 
 • Mirjam (https://www.meiekaopesa.ee/). Ma ei oska muud väga öelda, kui et esiteks on Mirjam täiesti fantastiline naine ja täielik eeskuju, teiseks, ta räägib väga palju olulistest teemadest ja kolmandaks, ta toodab tõesti ainult kvaliteetset sisuloomet. 
4. Kasulikud blogid 

 • Anne Smith (http://www.annesmith.ee). Anne on üks järjekordne imetlusväärne naine, kes väärib kiitust selle eest, et ta on selline nagu ta on: sihikindel ja aus. 
 • Ele (http://eleblogib.blogspot.com/).  Samasugune igavene dieeditaja nagu mina - äratundmisrõõm on suur :D. Tegelikult on Ele blogi hästi vahva ja aus. Kui te veel lugenud pole, siis tehke seda kindlasti!
5. Kokandus- ja terviseblogid

Thyme Out (https://thymeout.ee/). Need pildid, appi! Nii ilusad. 

6. Pere- ja beebiblogid

Viivi (viiviblogi.wordpress.com). Üks mu viimase aja lemmikumaid blogisid. Jälle üks tugev naine, kes jagab julgelt enda raskusi teistega. Imetlusväärne.

7. Spordi- ja terviseblogid

Kuna see on minu lemmikkategooria, siis ma tegin veits sohki ja hääletasin kaks korda. Vabandan, aga mu südametunnistus ei lasnud lihtsalt teisiti toimida. 

 •  Margit (https://healthymargit.com/). Ma loodan, et mina olen kunagi sama tubli ja hakkaja nagu Margit praegu on. Lihtsalt nii motiveeriv, inspireeriv ja vaimustav. Kui te mõtlete, et üldse ei viitsi end liigutada, siis.. minge Margiti blogisse! 
 • Mariliis (https://iseoledpaks.com/). Kui ma jooks, siis Mariliis oleks selline naine, kellega konjakit jooma läheks. Aus, vaimukas, intelligentne ja seejuures inspireeriv. Selline.. äge! Ma tean, et ma kasutan selles kategoorias väga palju sõna "inspireeriv", aga ausalt, ilma nende blogijateta istuks ma ikka veel diivanisse lohku (arvake ära, kus ma praegu istun. mhm, diivanil..)
 • Regiina (regiinatrennijutud.wordpress.com). Regiina on lihtsalt.. vau. Selline naine, noh! Saate aru v! Kui ma mõtlen, et ei viitsi end liigutada, siis ma ilma naljata mõtlen sellele, kuidas Regiina kolme lapse jm kohustuste kõrvalt viitsib ja jaksab nädalas mingi 10-15 tundi trenni teha. Ja siis ma tõusen püsti, panen tossud jalga ja lähen end liigutama. Selline naine lihtsalt. 
 • Viigi (https://maratoniaasta.wordpress.com/). Jõuda toitumishäiretest sellisesse jooksuvormi - nii inspireeriv, jälle. Viigi blogi olen ma lugenud päris algusest saati ja .. lihtsalt nii hea meel selle üle, et inimene täidab enda eesmärke ja unistusi. 
Ja nende trennibogijate üks ühine tunnus on see, et nad ei karda rääkida sellest, et ka neil on vahel raske ja nemad ka mõni kord ei viitsi. See paneb mind mõistma, et alati ei peagi viitsima. Mõnikord peab lihtsalt tegema. Comments

 1. OMG, kuidas ma sulle läbi blogi nii vale mulje olen jätnud? Õrn, armas ja haldjalik küll minu kohta ei käi, pigem olen võimukas, labane ja närviline. :D Lapsed on tõesti nunnud, sellega olen nõus. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuule.. ma ei tea. Sa tundud kuidagi siuke naiselikkuse etalon. :D

   Delete
 2. Kuna loen blogidest ainult mõnda sellest hääletamise nimekirjast (wtf, kes need on kõik), siis hääletasin ainult uustulnuka kategoorias, sest nagu ma solgiks oma teadmatusega ära selle hääletuse - sorrynotsorry.
  Seda ka, et pliis tee iga päev postitusi (mul vaja leida muid tegevusi selle asemel et praktikaaruannet kirjutada ja eksamiteks õppida eksole).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Haha, appi, su viimane lause tuletas meelde, et ma pean ju JÄLLE ülikooli minema. Peaks sellest kirjutama 😂

   Delete

Post a Comment

Popular Posts